Putech & Composites Magazine | Atık Malzemele¬rin DeğerlendirilmesiAtık Malzemele¬rin Değerlendirilmesi

  • Editörden
  • Ziyaret: 0
  • putech dergisi, poliüretan
  • Son Güncelleme: 12-08-2016
  •  
    Share on Tumblr       
2009 yılından beri poliüretan sektörünün nabzını tutan Putech Dergisi bu sayı itibariyle "Putech & Composites” adıyla yayına devam etmektedir. Poliüretanın kullanım alanlarında kompozit malzemelerin de yer alması; beyaz eşya, yapı, enerji, otomotiv gibi birçok sektör okuyucusunun aynı olması sebebiyle, sektörde Poliüretan ve Kompozit sanayisini birleştirici bir yayın organı olarak, sizlerle üç ayda bir buluşmaya devam edeceğiz. Siz değerli okurlarımızın katkılarıyla sektörün daha da gelişmesi için yepyeni içeriğimizle sizlere her geçen gün daha güzel yayınlar sunmak hedefi içerisindeyiz.

Türkiye ekonomisinde önemli yeri olan poliüretan ve kompozit sektöründeki gelişmelere, ürün lansmanlarına, değerli akademisyenlerimizin hazırladığı teknik makalelere ve merakla beklenen röportajlara dergimizden ulaşabileceksiniz. Nisan – Mayıs – Haziran sayımızda; Nuhpol Genel Müdürü Burhan Perkgöz ile firmanın kuruluşundan bugüne gelişimi, Ar-Ge faaliyetleri, firmanın çevreci faaliyetleri destekleyen projeleri ve hedefleri hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Boytek firmasının Genel Müdürü İsmail Darcan ile firmanın gelişim süreci ve sektöre sunmuş oldukları ürünler hakkında keyifli bir sohbeti beğenilerinize sunuyoruz.

Pamukkale Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nazım Usta ve Öğr. Gör. Bilal Aydoğan’ın hazırladığı "Rijit Poliüretan Köpük Levha Üretiminde Kalsit Kullanımı” başlıklı yazısında; rijit poliüretan köpük malzeme üretimi ve nano boyutta kalsit ilavesinin malzeme özelliklerine etkilerini okuyacaksınız.
Sevgiyle kalın,