Etkileyici Ve Pratik Çözümler Sunan Poliüretan ve Kompozit Malzemeler

  • Editörden
  • Ziyaret: 0
  • editörden, cansu ertuğrul
  • Son Güncelleme: 12-08-2016
  •  
    Share on Tumblr       

Sevgili Putech & Composites Dergisi Okurları,

 

İklimler değişiyor ve adeta mevsimlerimizi birer birer kaybediyoruz. Zorlu ve sert geçen bir kışın ardından hasretle beklediğimiz bahar ise nihayet geldi.

 

Baharın gelmesiyle yorgun ve yıpranmış doğa yenilenirken yapı sektöründeki hareketlenme de başladı. Sene başında yapılan tüm planların sonuçlarının yavaş yavaş alınmaya başlandığı bu dönemde, verilen doğru kararların ve atılan doğru adımların önemi daha da önem taşıyor. Sektördeki değişim ve gelişimleri takip edip doğru değerlendiren, müşteriden gelen talepler doğrultusunda çözüm arayışına giren üretici ve tedarikçiler hem kolay uygulanabilirliği ve çevre dostu sürdürülebilirliği olan teknolojiler geliştiriyor hem de karlılıkta rakipleriyle yarışıyorlar.

Yapı ve izolasyonda etkileyici ve pratik çözümler sunan poliüretan ve kompozit malzemeler ise gün geçtikçe uygulama alanlarını genişletiyor, hem üreticiyi hem müşteriyi memnun etmeye devam ediyor.

 

Yapı Fuarı için hazırladığımız Putech & Composites Dergisi özel sayısında sizler için pek çok bilgilendirici teknik makaleleri, sektöre sunulan yeni ürün, hizmet ve yenilikler hakkında tanıtıcı yazıları bulabileceğiniz bir sayı hazırladık.

 

Değerli akademisyenlerimiz de her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da bizleri yalnız bırakmadılar. Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. İskender Yılgör, Emel Yılgör ve Çağla Koşak Söz’ün birlikte hazırlamış olduğu "Kendini Temizleyebilen, Süperhidrofobik Poliüretan Kaplamalar” başlıklı makaleyi, Bursa Teknik Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Ayşe Kalemtaş’ın kaleme aldığı "Seramik Matrisli Kompozit Malzemeler” adlı makaleyi ve Yalova Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mehmet Atilla Taşdelen ve Yüksek Lisans öğrencilerinin birlikte hazırlamış olduğu "Polimerik Malzemelerin Özelliklerinin Nanodolgularla İyileştirilmesi” adlı teknik makale çalışmasını ilgiyle okuyacaksınız.

 

Nisan – Mayıs – Haziran sayımızda; Unicom Dış Ticaret ve Kimya San. A.Ş. Teknik Satış Müdürü Sayın Ömer Faruk Sancaktutan ile firmanın kuruluşundan bugüne gelişim süreci, uzmanlık alanları, ürün ve ürün özellikleri hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Yücel Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Erim Yücel ile gerçekleştirdiğimiz, firmanın gelişim süreci, satış ve Ar-Ge faaliyetleri, yatırım planları, hedef ve projeleri hakkında keyifli bir sohbeti beğenilerinize sunuyoruz.

 

Doğaya taptaze bir görünüm kazandıran bahar aylarının sizlere bol kazanç ve başarılar getirmesini dilerim.

 

Keyifli okumalar,

Sevgilerimle


Cansu ERTUĞRUL