Huntsman-EMA,Poliüretan Sektörünün Önde Gelen Temsilcileri İle İstanbul'da Bir Araya Geldi

  • Firma Haberleri
  • Ziyaret: 0
  • Son Güncelleme: 27-08-2013
  •  
    Share on Tumblr       
"İnovasyon yoluyla hayatı zenginleştiriyoruz.”

Poliüretan sektöründe dünyanın lider firmaları arasında yer alan Huntsman Poliüretan; EMA Kimya ile işbirliği neticesinde Türkiye pazarına girişini,  08 Kasım tarihinde, Four Seasons Hotel Bosphorus’ta sektörün önemli temsilcileri ile bir araya gelerek, görkemli bir gala gecesi ile kutladı. Hunstman Poliüretan’ın Avrupa, Afrika, Hindistan ve Ortadoğu Başkan Yardımcısı Nick Webster ve Huntsman- EMA Genel Müdürü Gülüm Selen Kabil’in ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Hunstman-EMA Birlikteliğinin Resmi Tanıtım Galası’na firmaların üst düzey yöneticileri ve  Türkiye İnşaat, Otomotiv, Yatak-Mobilya, Yalıtım-Soğutma-Buzdolabı, Ayakkabı, Yapıştırıcı ve Endüstriyel Kaplama sektörlerinin önde gelen 130 firma temsilcisi katıldı.

"Hedefimiz Türkiye poliüretan pazarının büyümesine katkıda bulunmaktır.”

Hunstman-EMA Birlikteliğinin Resmi Tanıtım Galasında, ‘hoş geldiniz’ konuşması gerçekleştiren Huntsman -EMA Genel Müdürü Gülüm Selen Kabil, şunları söyledi:" 7 yıl önce Ema’yı kurduğumuzda Türkiye 350 milyar dolarlık gayri safi milli hasılası ve B1 ratingi ile gelişmekte olan ülkelerin orta sıralarında yer alan bir ülke konumundaydı. Huntsman-Ema ise Türkiye’nin 2 kat büyüdüğü bu dönemde sıfırdan 15.000 ton poliüretan hammaddesi üretip satan bir sanayi kuruluşu haline geldi.  Bununla da kalmayıp polyester polyol de kendi teknolojisini bölgesel olarak uygulanabilecek bir seviyeye ulaştırdı. Türkiye sanayisinin  tüm kritik eşiklerinde, EMA’nın doğruyu yakalamak, dünya ile aynı düzlemde bulunmak ve sürdürülebilir şekilde büyümek hep hedefi oldu.Ema olarak baştan beri Dünya teknolojilerine ve poliüretandaki önemli hammadde üreticilerine yakın ve paralel bir gelişme sergiledik. Bizim bu duruşumuz, Huntsman’ın EMA’ya bakışının uzun soluklu olmasına ve 2011 sonunda gerçekleşen birlikteliğimize zemin hazırladı.Bu yıl, Huntsman ailesindeki yerimiz gerek teknolojik gerekse büyüme ve karlılık açısından bizi memnun etti ve gururlandırdı. Türkiye’nin ekonomik büyüklüğü ve siyasi etkinliğinin, Ema’nın dinamik ve teknolojik yapısıyla beraber  bizi  Huntsman Poliüretan’ın bölgesel satış platformu haline getireceği inancım tamdır” dedi.

"Gelecek ile ilgili bildiğimiz tek şey, herşeyin bugünden farklı olacağıdır.”

Hunstman Poliüretan’ın Avrupa, Afrika, Hindistan ve Ortadoğu Başkan Yardımcısı Nick Webster, açılış konuşmasına ek olarak  Huntsman ve Türkiye Vizyonunu içeren bir sunum gerçekleştirdi. Nick Webster şunları söyledi:" Küresel bir teknoloji lideri olarak gücümüzü yetenekli bir Türk yönetim ekibi ile birleştirmeyi hayal ettik ve bugün burada Huntsman – EMA olarak bulunmaktan gurur duyuyoruz.Huntsman-EMA Türkiye ve çevre pazarlardaki müşterilerimize hizmet etmek için çok önemli bir noktadadır. Huntsman uluslararası anlamda tedarik güvenilirliği ve öncü teknolojilere erişim sağlamaktadır.Huntsman-Ema kendisini güçlü ve hızlı müşteri hizmetleri ile Türk pazarının ihtiyaç ve fırsatlarına adamıştır. Türk pazarının heyecan veren potansiyelini birlikte farkedeceğiz.” dedi.

Gecenin Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz Gerçekleştirdi. ENBE Orkestrası, Canlı Performansıyla  Coşturdu

08 Kasım akşamı Four Seasons Hotel Bosphorus’ta düzenlenen gecede, Hunstman-EMA misafirleri keyifli dakikalar geçirdi. Deneyimli sunucu Vatan Şaşmaz, soruları ve yorumlarıyla misafirlerin aktif olarak geceye katılımını sağladı.  Behzat Gerçeker yönetimindeki 20 kişilik ENBE Orkestrası, geniş repertuarı ve dansçılarıyla birlikte misafirlere unutulmaz bir gece yaşattı.