Kimteks'ten Flexible Sektörüne Yenilikçi Çözümler

  • Uygulama
  • Ziyaret: 185
  • kimteks, flexible
  • Son Güncelleme: 3-05-2017
  •  
    Share on Tumblr       

Hakan Kalkan / Satış Yöneticisi - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Tic. A.Ş.

Kimteks, 1983 yılında kurulduğundan beri kimya sektöründe birçok alanda hammadde tedarikçisi olarak hizmet vermektedir. Türkiye’nin ilk poliüretan sistemleri üreticilerinden biri olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle ilk günkü heyecanı tecrübe ile birleştirerek; sektörde öncü kuruluş olmanın gururunu taşımaktayız.

Kimteks olarak, poliüretan sektöründe; Ayakkabı, Flexible, Rigid ve C.A.S.E. olarak tanımlanan 4 ana sektörde ürün grubu ile hizmet vermekteyiz ve her uygulamaya hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu uygulamaları kısaca özetlersek, sandviç panel ve soğuk oda panelleri, buzdolabı, boyler ve termosifon, tank ve boru yalıtımı, sprey yalıtım, dekorasyon ve mobilya ahşap taklidi, oto hava ve yağ filtreleri, mobilya ve otomotiv sektörlerine yönelik kalıplanmış sünger ve viskoelastik sünger, direksiyon, mobilya kolçakları, ayakkabı tabanı, terlik, iş güvenliği ayakkabıları, döküm elastomerleri, sprey elastomerler, yapıştırıcı ve bağlayıcılar olarak sıralanabilir. Dolayısıyla bu uygulamaların hepsine hitap edecek teknoloji ve ürün yelpazesine sahip bir sistem eviyiz ve kabiliyetlerimizi her geçen gün artırıyoruz.

2016 yılında Ar-Ge ekibimizi güçlendirdik ve bir ‘Ar- Ge Merkezi’ olarak devam etmeyi hedefliyoruz. Hizmet verdiğimiz ve vereceğimiz tüm pazar ve uygulamalarda, sürekli yeniliğe, uzmanlığa ve teknik servise önem veriyoruz. Pazarda karşılanmamış ihtiyaçları, yeni ürün ve uygulama taleplerini, sektörel ve uygulamaya yönelik problemleri hızlı ve çevik bir şekilde çözmek en büyük hedefimiz, terzi usulü çözümlerimizle, müşterilerimize sağladığımız kazan – kazan formülü yaklaşımımız ile müşterilerimizin iş hacimlerini büyütmeyi planlıyoruz.

Kimteks, hizmet verdiği poliüretan sektörünün sürekli değişen taleplerini karşılayabilmek adına sürekli kendini geliştiren bir yapıya sahip dinamik bir firma olma özelliğini ön plana çıkarmıştır. Her zaman yeni ürünlerle müşterilerinin yanında olarak, sektörün gelişmesine de katkıda bulunmayı görev edinmiştir. Birçok yeni ürünle yine sektöre renk katmaya devam ediyoruz.

 

KIMFLEX FC035 Ofis Mobilyaları Sektörünün Beğenisini Kazandı!

Kısa bir süre önce Kimteks Flexible Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen, yeni sünger hammaddemiz KIMFLEX FC035, ofis mobilyaları için sünger üreten müşterilerimiz tarafından beğeni kazanan bir ürün olmuştur.

• Düşük gramaj,

• Yüksek elastikiyet,

• Monoblok kalıplarda üstün yürüme ve doldurma kabiliyeti,

• Kokusuz,

• Geniş çalışma oran aralığı,

• Düşük kalıp sıcaklığında çalışabilme kabiliyeti,

• Kalıp kaçaklarında sorunsuz çalışabilme,

• Açık hücre yapısı ile çökmeyen ürünler.

KIMFLEX FC035 Ofis Süngeri Üretiminde Yüksek Performans ve Kalite…

Düşük serbest yoğunluğa sahip, özel formülü ile daha düşük gramajlarda ürün elde edilmesine olanak sağlar.

Aynı zamanda özel polioller ile güçlendirilmiş yüksek elastikiyet ve düşük deformasyon amaçlanarak tasarlanmıştır. Özellikle ince ve monoblok kalıplardaki üstün performansı ile oldukça kullanışlı hale gelen bu ürün, VOC değerleri düşük katalistler ile desteklenmiş olup herhangi bir kötü koku verebilecek bileşen içermemektedir. Gerek üretim esnasında gerekse de bitmiş ürünün nihai tüketicide kullanımı safhasında istenmeyen katalist ve poliüretan kokusundan arındırılmıştır.

Çalışma aralığı geniş tutularak yumuşak üretimden sert sünger formlarına kadar geniş bir ürün yelpazesi üretimine oldukça elverişlidir. Bu nedenle makine kaynaklı ufak basınç ve oran sapmalarında dahi hissedilebilecek sertlik ve kalite farklılıkları yaratmaz, üretim kalitesini artırır.

Özellikle kış şartlarında kalıpların ısınmasına kadar geçen süredeki baskılarda dahi yüksek performans gösterir. Hücre yapısı mükemmel dengelenmiş açık hücre yapısına sahip olması, çökme, çekme, gazlanma, ciltte zarlanma gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Kullanıma hazır, daha önce birçok müşteri tarafından denenmiş ve onaylanmış, on yıllardır pazarda kullanılan KIMFLEX® sünger sistemlerimizden birini seçebilirsiniz ya da size özel geliştireceğimiz çözümleri talep edebilirsiniz, her iki durumda da siz üretiminize odaklanıp, işin kimyasını bize emanet edebilirsiniz.