Kimteks'ten Yeni Nesil Poliüretan Sistemler:

  • Sistem
  • Ziyaret: 464
  • sert köpük poliüretan, poliüretan sistemler, kimteks
  • Son Güncelleme: 11-01-2017
  •  
    Share on Tumblr       

Murat Kuzkan / Satış Direktörü - Kimteks Poliüretan San. ve Tic. A.Ş.


Kimteks’ten Yeni Nesil Poliüretan Sistemler: KimRIGID® ve KimCOOL® Sert Köpük Poliüretan Sistemler

Kimteks’ten Yeni Nesil Poliüretan Sistemler: KimRIGID® ve KimCOOL® Sert Köpük Poliüretan Sistemler Kimteks olarak, Poliüretan sektöründe; Ayakkabı, Flexible, Rigid ve C.A.S.E. olarak tanımlanan 4 ana sektörde ürün grubu ile hizmet vermekteyiz ve her uygulamaya hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu uygulamaları kısaca özetlersek, sandviç panel ve soğuk oda panelleri, buzdolabı, boyler ve termosifon, tank ve boru yalıtımı, sprey yalıtım, dekorasyon ve mobilya ahşap taklidi, oto hava ve yağ filtreleri, mobilya ve otomotiv sektörlerine yönelik kalıplanmış sünger ve viskoelastik sünger, direksiyon, mobilya kolçakları, ayakkabı tabanı, terlik, iş güvenliği ayakkabıları, döküm elastomerleri, sprey elastomerler, yapıştırıcı ve bağlayıcılar olarak sıralanabilir. Dolayısıyla bu uygulamaların hepsine hitap edecek teknoloji ve ürün yelpazesine sahip bir sistem eviyiz ve kabiliyetlerimizi her geçen gün artırıyoruz.

Basit ve net bir amacımız var, büyüyen dünya nüfusuna rağmen, sürdürülebilir yaşamı etkin kılmak ve bunun için üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmek. Bunun, işlerimizi büyütmek için, en iyi ve uzun vadeli yol olduğuna inanıyoruz. Başarımız, 33 yılı aşkın bir süreye dayanan tecrübe ve etkileyici bir tarihe dayanıyor. Türkiye’nin ilk bağımsız poliüretan sistem evi olan Kimteks, ayakkabı ve esnek sünger sektöründe pazar lideri olarak Türkiye’de öncü, diğer uygulamalarda ise hızla büyüyen, rekabetçi poliüretan sistem evidir. Bu başarıları Ar-Ge’ye ve teknolojiye yaptığı yatırımlar ile başarmıştır.

2016 yılında Ar-Ge ekibimizi güçlendirdik ve bir ‘Ar- Ge Merkezi’ olarak devam etmeyi hedefliyoruz. Hizmet verdiğimiz ve vereceğimiz tüm pazar ve uygulamalarda, sürekli yeniliğe, uzmanlığa ve teknik servise önem veriyoruz. Pazarda karşılanmamış ihtiyaçları, yeni ürün ve uygulama taleplerini, sektörel ve uygulamaya yönelik problemleri hızlı ve çevik bir şekilde çözmek en büyük hedefimiz, terzi usulü çözümlerimizle, müşterilerimize sağladığımız kazan – kazan formülü yaklaşımımız ile müşterilerimizin iş hacimlerini büyütmeyi planlıyoruz.

Montreal Protokolü ve ulusal yönetmelikler nedeniyle HCFC-141b’nin şişirme ajanı olarak kullanımının yasaklanması, çok iyi yalıtım katsayı değerlerine sahip olan ve ısı yalıtımının vazgeçilmezi olan poliüretan sert köpük sektörü başta olmak üzere, poliüretan sektöründe birçok tedarikçi ve müşterinin problemler yaşamasına neden olmuştur. HCFC 141b, kullanımında çok iyi yapışma ve kalıpta çok iyi yürüme gibi birçok uygulama kolaylığı ve maliyet avantajı getiren bir gazdı. Bugün mevcut sistemlerde kullanılan daha çevreci gazların ise performansları, geçiş evresinde aynı performansı gösterememiştir ya da firmalar formüllerini güncellemekte geç kalmışlardır. Bu nedenle yüksek tonajlarda üretim yapılan Kesintisiz Panel (CP) ve ev tipi buzdolabı üretimlerinde – bazı büyük ticari buzdolabı üretimleri de dahil olmak üzere, uygulama sırasında sisteme karıştırılan n-pentan ve siklopentan şişirme gazına geçilmiştir. Dolayısıyla, bu uygulamalara hizmet eden poliüretan sistemlerde şişirme ajanı bulunmamaktadır. Müşteriler kendi tesislerinde n-pentan ve siklopentan katarak sistemi çalışır hale getirmektedirler. Ancak pentanın, alternatif olarak öne çıkmasına rağmen, patlayıcı bir gaz olması ve güvenli bir şekilde kullanımı için ihtiyaç duyulan ekipmanların yüksek yatırım maliyetleri nedeniyle daha küçük ölçekli firmalarda bu gazın stoklanması ve kullanımı ile ilgili zorluklar vardır. Bu nedenle ticari buzdolabı, soğuk oda panelleri, kesintili panel (DCP), boiler ve termosifon gibi uygulamalarda, genellikle şişirme gazları eskiden olduğu gibi sistemin yani polyol blendinin içinde yer almaktadır ve daha çevreci gazlar kullanılmaya başlanmıştır.

Kimteks, kendi teknolojisi ile geliştirdiği yeni nesil poliüretan sistemler ile rakiplerine göre oldukça büyük avantaj yaratmıştır. Pentan gazını kendisi katan müşterilere de, tehlikesiz ve çevreci şişirme gazını içeren sistemi hazır kullanmak isteyen müşterilere de, kısacası sert köpük sistemleri kullanan tüm pazar ve uygulamalara hizmet vermektedir.

 

KimRIGID® ve KimCOOL® Ürün Yelpazesi

Sert Köpük sistemler, esas itibariyle yalıtım amacına yönelik olarak üretilen sistemlerdir, iyi bir ısı tutucudurlar. Isı yalıtımı enerji tasarrufu için gereklidir. Pahalı ve az olan enerji kaynaklarımızdan ihtiyacımız kadarını tüketmenin milli ekonomiye ve çevre korunmasınakatkısı büyüktür.

Kimteks, sert köpük uygulamalarında, sandviç panel üreticisi, buzdolabı, jeotermal boru, soğuk oda, boyler ve termosifon üreticisi müşterilerimize, gelişmiş ve rekabetçi hammaddeler ile işbirlikçi çözümler sunmaktadır. KimRIGID® ve KimCOOL® sistemler ile elde edilen köpüklerin genel özellikleri, rakip ürünlere göre oldukça iyileştirilmiştir ve müşterilerimize daha düşük maliyetler ile daha yüksek verimlilikte ve kalitede üretim imkânı sağlar, üretilen köpükler hava boşluksuzdur ve mükemmel bir yüzeye sahiptir. Köpüğün mekanik özelliklerinde gözle görülür iyileşmeler elde edilir. Daha iyi hücre yapısından dolayı ısı iletkenlik katsayısı iyileşir. Çok hızlı bir şekilde üretime başlanmasına imkan verir, böylece fireler azalır. Daha uzun ömürlüdür, bu sebeple duruşlar daha azdır. Daha kısa sürede daha fazla üretime olanak sağlar. Malzemenin homojen dağıtılması üretim hızının artırılmasına olumlu katkı sağlar. Müşterilerimizin kayda değer miktarda maliyetten tasarruf etmelerine olanak sağlar.


Kesintili Panel (DCP) Poliüretan Sistemleri – KimRIGID ® RD Serisi Ürünler

DCP poliüretan sistemlerimiz, yüksek işlevsel özellikler sergileyen, düzgün yüzey ve kolay kalıplanabilirlik sağlayan özel formülasyonlar ile tasarlanmıştır ve rakiplerine göre daha iyi yapışma, hızlı üretim, nispeten daha düşük sıcaklıklarda çalışma gibi imkanlar sağlamaktadır. Gelecek nesillere ve dünyamıza duyduğu saygı doğrultusunda, yalnızca çevre dostu şişirici maddeler kullanır.


Kesintisiz Panel (CP) Poliüretan Sistemleri – KimRIGID ® RC Serisi Ürünler

Değişik CP poliüretan ürünleri arasında, dış görünüş açısından ne kadar büyük benzerlik bulunursa bulunsun, daima pek çok önemli farklılığın ortaya çıkabildiğini biliyoruz. Bu nedenle, özel ürün tipleri kadar, CP poliüretan sistemleri gibi seri üretime dönük genel ürün tiplerinde de formüllerimizi müşteri ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak düzenlemekteyiz. 4 ve 5 bileşenli B2 ve B3 sistemler, PIR sistemler gibi çözümler sunuyor, farklı ürün beklentileri için birden fazla poliüretan sistemine ihtiyaç duymalarını engellemeye çalışıyoruz.

 

Taşyünü-EPS Laminasyon Panel Poliüretan Sistemleri - KimRIGID® RCG Serisi Ürünler

Özellikle taş yünü panel üretiminde yüzeylere iyi yapışma, bırakmama gibi özellikler vazgeçilmezdir ancak yapıştırıcının, taş yününün verdiği yanmazlık / alev direnci özelliklerine paralel özellikte, hızlı kürlenen, yüksek mekanik özelliklere sahip sistemler olması istenir. Kimteks olarak, tüm bu özellikleri sağlayan, rakiplerine göre rutin dışı özellikler kazandıran sistemler geliştirdik ve pazarda mevcut üç üretim teknolojisine de yani poker, sprey ve sıvama teknolojilerinin hepsine de hitap eden sistemleri müşterilerimizin hizmetine sunduk. KimRIGID® RCG sistemler ile poker ömrü daha uzundur, dur-kalklar azdır.

 

Kesintisiz Panjur Yalıtım Sistemleri - KimRIGID® RCP Serisi Ürünler

Sürekli üretim hattında panjur lamelleri ve pencere profilleri imalatında kullanılmak üzere dizayn edilmiş sistemlerdir. Bu sistemler, düşük yoğunluklu olup, iyi yapışma, yüksek mekanik özellikler, yüksek darbe direnci, korozyon direnci ve dayanıklılığı ile mükemmel bir yalıtım sağlar.

 

Soğutma Sektörü Poliüretan Sistemleri – KimCOOL® RD Serisi ürünler

Poliüretanların en yaygın kullanım alanlarından birisi de soğutma sektörüdür. Her türlü ev tipi duzdolapları, derin dondurucular, vitrin tipi saklama dolapları, su ve meşrubat soğutucuları, pasta dolapları, minibar, termos, saklama kapları, yemek taşıma ekipmanları üretimi için yüksek teknolojili, kalıpta çok iyi yürüyen ve çabuk kürlenen, dolayısıyla hızlı üretim sağlayan, düşük lambda değerlerine sahip sistemler ile sektörün karşılanamamış ihtiyaçlarını çözüyoruz.


Boyler ve Termosifon Poliüretan Sistemleri - KimRIGID® RB Serisi Ürünler

Soğutma sektöründe olduğu gibi, boyler ve termosifon üretiminde de yalıtımın çok önemli bir yeri vardır. Kimteks olarak, termosifon ve boyler üretimi için yüksek teknolojili, kalıpta çok iyi yürüyen ve çabuk kürlenen, dolayısıyla hızlı üretim sağlayan, düşük lambda değerlerine sahip sistemler ile sektöre çözümler sunuyoruz.

 

Sprey Poliüretan Sistemler - KimRIGID® RS Serisi Ürünler

Sprey poliüretan pazarının önde gelen üreticisi olarak, müşterilerimize en yüksek sprey poliüretan kalitesini ve mükemmel yüzey yapısını sunuyor ve uygulama yüzeyindeki dalgalanmalardan kaynaklanan fazla tüketimin önüne geçerek maliyette tasarruf etmelerini sağlıyoruz. Yüksek yüzey sertliği ile dayanıklı bir yüzey hissinin oluşmasını sağlıyor ve aynı zamanda üstün mekanik ve yalıtım özellikleri kazandırıyoruz.

 

Tank ve Boru İzolasyonu Sistemler - KimRIGID® RP Serisi Ürünler

Özellikle enerjinin korunmasına yüksek oranda katkı sağlayan, jeotermal sıcak su kaynakları ve soğutma sistemlerinin vazgeçilmez unsuru ön yalıtımlı jeotermal boruların yalıtımında kullanılan, boru içinde çabuk yürüyen ve hızlı kürlenen, düşük lambda değerlerine sahip, yüksek mekanik özellikler sağlayan, TS EN 253 normuna uygun sertifikalı sistemleri pazara sunuyoruz.

 

KimRIGID® ve KimCOOL® Sert Köpük Sistemlerin Faydaları

Kimteks olarak 2016 yılında, sektöre bu yönde ciddi katkılar sağlayacak, proseste daha rahat kullanım getiren, üretilen panel ve buzdolaplarının kalitesinin daha ileriye taşınmasını sağlayan, maliyet avantajı yanı sıra birçok kullanım avantajı getirecek sistemler tasarladık ve sektörün hizmetine sunduk:

• Çok iyi kürlenme,

• Kalıpta çok iyi yürüme,

• Hızlı üretim – düşük fire,

• Hava boşluğu ve deformasyonsuz üretim,

• İyi yapışma,

• Daha iyi hücre yapısından dolayı ısı iletkenlik katsayısı düşüktür,

• Düşük lambda değerinden dolayı enerji verimliliği sağlar,

• Yüksek mekanik özellikler – dolayısıyla bazı sistemlerde rakip ürünlere göre daha düşük yoğunluk - maliyet avantajı.

 

Yüksek Performanslı Mobilya Döküm Sistemleri - KimRIGID® RW Serisi Ürünler

Sert Köpük Sistemlerin yanısıra KimRIGID® RW Serisi Poliüretan Döküm Sistemleri, çift bileşenli poliüretan sert elastomer döküm reçineleridir. Mobilya aksesuarlarının üretiminden, ürün tasarımı, mimari kalıplamalar, dekoratif nesneler, aydınlatma, medikal ve benzeri bir çok tasarım uygulamasında kullanılmak üzere tasarlanmış, mevcut döküm teknolojisini kullanan yenilikçi poliüretan sistemlerdir. Ürün Tanıtımı


KimRIGID® RW Serisi Sistemlerin Faydaları

• Kolay karışım oranları,

• En iyi detayları alabilmek için düşük viskoziteler,

• Düşük reaksiyon ısıları,

• Hızlı kürlenme süreleri,

• Hızlı kalıptan çıkarma süreleri,

• Son ürünlerde ısı direnci,

• Yüksek dayanıklılık,

• Yüksek darbe direnci,

• Kolay boyanabilirlik,

• Yüksek kaliteli ürünler dökebilme,

• Yüksek performans,

• Çevre dostu ürünler,

• Poliüretan reçine, cam dolgu, silikon reçine ve temizlik solventini set olarak tedarik edebilme imkânı.

Kullanıma hazır, daha önce birçok müşteri tarafından denenmiş ve onaylanmış, on yıllardır pazarda kullanılan KimRIGID® ve KimCOOL® sistemlerimizden birini seçebilirsiniz ya da size özel geliştireceğimiz çözümleri talep edebilirsiniz, her iki durumda da siz üretiminize odaklanıp, işin kimyasını bize emanet edebilirsiniz.