Mayıs - Haziran - Sayısı - 2018

Değerli Putech&Composites Okurları,

Havaların ısınması ile birlikte yapı sektörü içinde sezon açıldı. Kompozit ve poliüretan maddeler; zengin kullanım alanları ve fonksiyonel uygulamaları ve öne çıkan birçok avantajı ile yapı sektörünün temel taşlarından birini oluşturuyor.

Poliüretan ve Kompozit sanayisinin birleştirici bir yayın organı olarak, bu Fuar Özel sayımızda yine sizler için dopdolu bir içerik hazırladık. Her sayımızda olduğu gibi bu fuar özel sayımızda da kıymetli akademisyenlerimizin makale çalışmalarına yer verdik. Yard. Doç. Dr. Ali Kılıç ve meslek arkadaşlarının birlikte kaleme aldıkları "Doğal Lifler ile Takviye Edilmiş Polimer Matrisli Kompozitler’’ başlıklı makaleyi ilgiyle okuyacağınız düşünüyoruz. Ayrıca, Prof. Dr. Metin Tanoğlu ve öğrencilerinin ‘’Alüminyum Balpeteği
Ara Tabaka / Karbon Fiber -Epoksi Kabuk Esaslı Kompozit Sandviç Yapıların Geliştirilmesi ve Yorulma Ömürlerinin Karakterizasyonu’’ başlıklı makalelerinde pek çok faydalı bilgi bulacaksınız.

Bu sayımızda iki röportaj gerçekleştirdik. Altuğ Kimya Genel Müdürü Sayın Altuğ Tuğsuz ile profesyonel özgeçmişi ve firmanın tarihçesi, hedefleri, Ar-Ge çalışmaları ve poliüretan sektörüne dair sorularımızı yanıtladı Tila Kompozit Genel Müdürü Sayın Burak Darcan ile firmanın gelişim süreci ve sektöre sunmuş oldukları ürünler ve hizmetler hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Sevgiyle Kalın…

Zeynep Şen