Nilay Midilli, Univar EMEA Endüstri Direktörü oldu


Global kimyasal madde dağıtıcısı ve katma değerli hizmet sağlayıcısı olan Univar, Nilay Midilli'nin Univar Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Kaplamalar, Yapıştırıcılar, Sızdırmazlık Ürünleri ve Elastomerler (CASE) Endüstri Direktörü pozisyonuna atandığını duyurdu. Bu pozisyonda Midilli, Univar'ın bölgedeki CASE pazarına hizmet veren tedarikçi ve müşteri ağının daha da güçlendirilmesinden sorumlu olacak.

 

Midilli'nin bağlı olduğu, Univar EMEA ve Asya Pasifik Başkan Yardımcısı Nick Powell "Nilay kusursuz bir ekip lideri olarak kendini kanıtladı ve EMEA'daki CASE işimizi yönetmek için doğru deneyim ve perspektife sahip." dedi. "Nilay sektörde sağlam bir geçmişe sahip ve müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve Univar için performansı destekleyen ürünler, hizmetler ve çözümler sunmaya devam ederken onun liderliğinin bize kazandıracağı sonuçları görmek için sabırsızlanıyorum."

 

Midilli, çok sayıda pazarlama, satış ve iş yönetimi pozisyonlarında 11 yıl süreyle hizmet verdiği Eral-Protek'in satın alınmasıyla birlikte 2011 yılında Univar'a katıldı. Daha öncesinde, CASE pazarına güçlü bir odaklanmayı da içeren, Türkiye'deki Univar faaliyetlerinden sorumlu Ülke Müdürü görevini yürüttü. Nisan 2015'ten beri, Avrupa Ticaret Müdürü olarak CASE Ürün Yönetimi ve Teknik ekipleriyle birlikte önemli tedarikçi ilişkileri ve yeni tedarikçi yetkilendirmelerini başarıyla yönetti. Kendisi İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Kimya Mühendisliği alanında lisans diplomasına sahip.