Polin Kimya, İhracat Hedeflerini Büyüttü

  • Firma Haberleri
  • Ziyaret: 0
  • polin, kimya
  • Son Güncelleme: 15-12-2014
  •  
    Share on Tumblr       

Sektörde 24 yılı geride bırakan Polin Kimya Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Eda Coşkunsu Demiralp, gelişen ekonomi, değişen makro ekonomik şartlar ve rekabetin arttığı pazarda başarı elde edebilmek için yeni pazarlama stratejilerini geliştirdikleri ve ihracatta hedef büyüttüklerini açıkladı.


Yeni yatırımlarla büyüyoruz Demiralp "Firmamız ihracat ve iç piyasadaki paylarını büyüterek, kalite ve ürün geliştirme konusunda gerçekleştirdiği yeni yatırımlarıyla hedeflerini daha da genişletmiştir” dedi.


2014 yılında üretimde ve ciro da yaklaşık %40’lık bir artışla istikrarlı bir büyüme grafiği çizdiklerini belirten Coşkunsu, "Kapasitemizi %100 arttıran yeni yatırımımızla, yeni ürünler için farklı üretim prosesleri geliştirip özel bir sistem kurduk. ArGe ve ÜrGe konusu üzerinde daha çok yoğunlaşarak poliüretan, epoksi, akrilik, STPE hibrid teknolojisi ile sanayi, showroom, otel ve spor zeminleri konusunda başvurulacak tek adres olmak hedefindeyiz” dedi.


İhracat hedefimiz 45 ülke İhracata büyük önem verdiklerini dile getiren Eda Coşkunsu Demiralp, "Avrupa, Ortadoğu, Rusya, komşu ülkeler ve Türki Cumhuriyetleri dahil olmak üzere yaklaşık 23 ülkeye ihracat yapmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz yeni bağlantılarımızla, önümüzdeki yıl ihracat hedefimizi 45 ülke olarak, ihracat kapasitemizi de iki katına çıkarmak olarak belirledik” dedi. Yurt içi pazarda iletişimi sıcak temasla daha kolay ve hızlı sağlanabildiğini belirten Demiralp; "Yurt dışı pazarda müşteriye sadece ürününüz ve kalitesiyle ikna edebilirsiniz. Müşteri bir hata bulduğunda onu orada çözmeniz yurt içi pazar kadar mümkün değil. Dolayısıyla uzun süreli çalışmak için müşterinin isteklerini ve taleplerini çok iyi etüt edip doğru ürünü göndermek çok önemli. Kaliteli ve yüksek maliyetli hammaddeler kullandığımız için, müşterilerimiz ürünlerimizin kalitesine ve bizim satış öncesi ve sonrası hizmetlerimize güveniyor. Polin Kimya’da üretilen ürünler Avrupa kalitesinde ama fiyat olarak daha uygun. İhracat yaptığımız ülkeler bunun farkında ve bu farkındalık bize uzun dönemde avantaj sağlıyor” dedi.


Ar-Ge’de önemli adımlar 2010 yılında geliştirdikleri yeniden doldurulabilir izolasyon reçinesi, elektrik izolasyonu sağlayan reçine ile patent aldıklarını belirten Demiralp, ArGe konusunda sürekli önemli adımlar atıldığının altını çizdi. Ayrıca Demiralp "Polin Kimya, toplamda 250 farklı ürün üretiyor. ArGe ekibimiz tarafından ortalama her sene 6 yeni ürün oluşturuluyor. Bunların bir kısmı piyasaya çıkıyor, bir kısmı bir sonraki geliştirme için baz alınıyor. Yeni yatırımlarımız ve yenilikçi çözümlerle sektörüne örnek teşkil ederek uluslararası rekabet çıtasını daha da yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.