Poliürea Uygulama

  • Kimyasallar
  • Ziyaret: 486
  • derkim poliüretan, poliürea
  • Son Güncelleme: 23-08-2016
  •  
    Share on Tumblr       


 

2002 yılında kurulan Derkim Poliüretan, ihtisas alanı poliüretan sistem olan ve kendini sürekli yenileyen bir firmadır. 2014 yılında yeni bir yapılanma sürecine giren firma, sadece fabrikasını taşımakla kalmamış; müşterilerinden gelen talepleri göz önünde bulundurarak üretim kapasitesini de arttırmıştır. 2014 yılı sonlarına doğru yıllık 10,000 ton olan kapasitesini yeni ürün gamlarıyla birlikte 60.000 tona çıkarmıştır ve üretimine tam kapasiteyi kullanarak devam etmiştir. Artan talepleri karşılamak, servis hızındaki kaliteyi devam ettirmek için sürekli yeni çalışmalara imza atan Derkim Poliüretan, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda Ar-Ge çalışmalarına devam etmektedir. 20.000 m2 kapalı alana sahip olan firmamız çağın gerektirdiği son teknolojiyle tamamıyla kapalı otomasyon sisteminde üretimine devam etmektedir. Ürün gamını sürekli yenileyen Derkim Poliüretan her sene ürün portföyüne yeni poliüretan sistemler eklemektedir. Bünyesinde 50’den fazla çeşit poliüretan sistem barındıran firma, büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir.

 

Bünyemizde bulunan polyurea derprof 125 su yalıtım malzemesi, dünyadaki su yalıtım malzemeleri arasında en son teknolojidir. Uygulandığı alanı korozyon ve aşınmalardan koruyarak su izolasyonu sağlar. Ultraviyole (UV) ışınlarına en uzun süre dayanan malzeme olması sıcaklık dayanımı çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek kalabilme özelliği olması, mükemmel çekme ve yapısal dayanım, bunun yanında kopma anında esneklik payının yüksek olması, her türlü beton, kalebodur ve seramik yüzeylerin üzerine uygulanabilmesi polyurea derprof 125 sistemin tercih edilmesinin en önemli unsurlarındandır. Uygulama alanının büyüklüğü veya uygulama kalınlığı ne olursa olsun uygulama ek yersiz tek bir uygulama şeklinde olup zahmetli değildir. Ancak bu uygulama özel sprey ekipmanı gerektirdiği gibi konusunda eğitimli profesyonel uygulayıcılar tarafından yapılmalıdır. Polyurea derprof 125 malzemesini elde edebilmek için özel makine ekipmanları ile (70-80 derece) sıcaklıkta uygulama yüzeyine astarlama sonrası püskürtülerek uygulanmaktadır. Ral renklerine göre uygulanabilme özelliği taşımaktadır. Bu nedenle uygulama yapıldığı yere göre uzun yıllar dekoratif görünüme sahiptir. polyurea derprof 125 su geçirmez özelliğinin yanında birçok kimyasal ve fiziksel özel-liğe sahiptir. Uygulamalarda kullanılan formülasyon ve uygulama biçimi, uygulama alanının birkaç dakika (hatta saniye) içinde kullanıma hazır hale gelebilmesine olanak sağlarken zaman ve para bağlamında da tasarruf sağlar.

 

Polyurea Derprof 125 Uygulama Alanları

 

Süs havuzları, yüzme havuzları, göletler, su depoları, sula-ma kanalları, dış cepheler, banyo ve balkonlar, temel perdeler, su ve hidrokarbon depolanması için tank kaplamalarında kimyasal alanlar, gemi, tekne, zemin ve yüzeyi, çatı ve teraslar, köprü ve tüneller, endüstriyel alanların zeminleri, otoparklar, gıda üretim alanları, olimpik havuzlarda uygulama sonrası kulvar çizgileri dahil son aşama olarak tercih edilebilir. Lunapark ve dekoratif tasarım çalışmalarında, Karayolu ve köprü kaplamalarında, her tür metal veya beton zemin poliürea uygulama alanlarından birkaçıdır.

 

Polyurea Derprof 125 Uygulamanın Avantajları

 

Hızlı kürleşmesinden dolayı zamandan tasarruf edilmesi, tüm yatay ve dikey yüzeylere uygulanabiliyor olması, yüksek esneklik ve mükemmel aşınma dayanımının olması, doğru astar uygulaması ile ahşap, beton, çelik, alüminyum köpük ve plastik gibi hemen hemen her yüzeye uygulanabiliyor olması birçok kimyasal solvent ve asite karşı dayanıklı olması polyurea derprof 125 malzemesinin en önemli özelliklerindendir.

 

 


Emre Ertuğral

 

Sert Poliüretan Satış Sorumlusu / Derkim Poliüretan San. ve Tic. A.Ş.