Poliüretan Sünger / Köpüklerin Hassas ve Etkin Kesimi

  • Uygulama
  • Ziyaret: 0
  • poliüretan sünger
  • Son Güncelleme: 6-11-2015
  •  
    Share on Tumblr       


Daniel Carreno Torres / Satış Müdürü - Fecken Kirfel

Sacha Leonard / Satış Müdürü - Fecken Kirfel

Fecken-Kirfel esnek sünger, sert köpük, kauçuk, mantar hatta elastomer gibi malzemelerin kesiminde dünyanın lider makina üreticilerindendir. Firma eskiye dayanan köklü aile şirketi kültürünü geleneksel makina tasarımı ve yüksek Alman teknolojisi ile harmanlamıştır.

 

Farklı özelliklerde malzemelerin yine farklı şekillerde kesimi için pek çok değişik makina seçeneği bulunmaktadır. Doğru malzeme için doğru makinanın ve parametrelerin seçimi başlı başına ayrıntılı bir çalışma gerektirmektedir. Örneğin yatak süngeri için özel tasarlanmış etkin ve ekonomik kesim yapan yatay CNC kontürlü kesim yapan C 67 geliştirilmiştir.

 

Yatay CNC Kontürlü Kesim Merkezi C 67 Çalışma Genişliği 2900 mm

C 67 kesim merkezinde 3 farklı kesim modu bulunmaktadır. Makina kontürlü, yatay ve dikey kesim modlarında çalışabilmektedir. Makina döşemelik sünger, yatak şiltesi ve ambalaj sektörü için otomatik olarak dikdörtgen ve şekilli parçalar kesebilmektedir. Yükleme ve boşaltma işlemleri tamamen otomatik olarak personel müdahalesi olmadan gerçekleşmektedir.

 

CNC kesim merkezi hareketli bir kafa ve sabit bir tabladan oluşmaktadır. Tabla üzerinde otomatik yükleme ve boşaltma için taşıyıcı bantlar da bulunmaktadır. Kesilecek malzeme, sabitleyici aparat tarafından doğru pozisyona yönlendirilir. Daha sonra makina off-line olarak ya da on-line,

yeni programların hazırlandığı bir CAD çalışma istasyonuna bağlanarak çalıştırılır.

 

Makina çalışırken sonsuz bir rotada dönen şerit testere (bıçak) pürüzsüz ve tozsuz bir yüzey kesmektedir. Şerit testere, kılavuzları sayesinde keskin hatlara ve kontürlere sahip malzemelerin kesimi de mümkün olmaktadır. Şerit testere çalışma süresince frekans kontrollü bıçak motoru ile kontrol edilen dört adet bileyici makara üzerinden geçer.

 

Mükemmel hassasiyet ve yüksek kesim hızı ile C 67 yüksek kalite standardı ve maksimum verimliliği bir araya getirmektedir.

 

2900 mm’lik çalışma genişliği sayesinde 1400 mm’lik iki bloğu ya da 900 mm’lik üç bloğu aynı anda beslemek mümkün olmaktadır. Bu, eni 2300 mm olan bir kesim makinasıyla kıyaslandığında iki kat hızlı üretim manasına gelmektedir.