Uluslararası Haberler Ekim - Kasım - Aralık


Huntsman, Poliüretan Elastomer Üreticisi Tecnoelastomeri Şirketini Satın Aldı

Huntsman Corporation, sıcak kalıp elastomer sistemleri ve işleme makineleri tabanlı metinel difenil diizosiyanat (MDI) üreticisi ve pazarlamacısı olan ve merkezi Modena, İtalya’da bulunan Tecnoelastomeri şirketini satın aldığını açıkladı. Tecnoelastomeri, çeşitli ürün gruplarını, Tecnoelastomeri mühendislik üretan elastomeri, Tecnothane poliüretan sistemleri, Rithane özel poliüretan sistemleri, Castech poliüretan makineleri ve Linthane özel termoplastik üretanlar (TPU) gibi birçok iyi bilinen marka altında global olarak pazarlıyor.

 


Dow, Sahraaltı Afrika’da İlk Poliüretan Sistemleri Şirketini Kuruyor

Dow, Afrika’ya yatırım yapma taahhüdünü güçlendirerek Sahraaltı Afrika’da ilk Poliüretan Sistemleri şirketini kuracağını açıkladı. Dow Poliüretan Global Başkan Yardımcısı Jonathan Penrice: "Sahraaltı Afrika bölgesine özel olarak üretilen poliüretan sistemleri sunacak bir merkez görevi görecek ve Durban’da açılacak olan ilk poliüretan sistemleri şirketimizi takdim etmekten dolayı gurur duyuyoruz”, diye konuştu. Söz konusu şirket, büyüyen Sahraaltı Afrika bölgesine özel gereklilikleri daha iyi bir şekilde karşılayabilmek ve müşteri ihtiyaçlarına daha hızlı bir şekilde cevap verebilmek üzere yerel imkanlar dahilinde yatırım yapacak. Şirket, Orta Doğu’da bulunan Sadara kompleksinin 2016 yılının sonu itibariyle poliüretan yapı blokları tedarik etmesini bekliyor. Sadara’dan elde edilen tedarik, Sahraaltı Afrika’nın bölgedeki inşaat, soğuk zincir, mobilya ve yataklama pazarlarında büyümesi için daha fazla poliüretan malzemeye erişimine olanak sağlayacak.

 


Covestro, HP-RTM Sürecindeki Kompozitler için PUR Sistemi Geliştiriyor

 

Karbon fiber takviyeli poliüretan (PUR) kompozitler, otomobil ağırlığını ve dolayısıyla CO2 emisyonunu düşürmeye yönelik yüksek bir potansiyel sunuyor. Daha önce Bayer MaterialScience adıyla bilinen Covestro, benzer reçinelere kıyasla üç kat daha fazla enerji emilimi potansiyeline sahip karbon fiber yapılı bileşenler için yeni bir Baydur® matris sistemi geliştirdi. Bu sayede, bir çarpışma anında oldukça yüksek düzeyde sürücü emniyeti sağlanıyor. Ayrıca, otomobil üreticileri ve doğrudan tedarikçiler de artan verimlilikten yarar sağlıyor; çünkü bileşenler, ileri teknolojik yüksek basınçlı reçine transferiyle kalıplama (HP-RTM) süreci kullanılarak üretiliyor.

 


Whirlpool India, KraussMaffei Teknolojisini Kullanıyor

 

Hindistan’da, ABD tabanlı büyük bir global şirket olan Whirlpool’un iştiraki Whirlpool India, soğutucu imalatı ve soğutma sistemlerinde Pazar liderlerinden biridir. Şirket, köpük poliüretandan yapılan önemli yalıtım katmanını üretmek için KraussMaffei’s RimStar karıştırma ve ölçme teknolojisini kullanıyor.