Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Putech

  • Editörden
  • Ziyaret: 0
  • Son Güncelleme: 12-08-2016
  •  
    Share on Tumblr       
Yeni yılın başlaması ile birlikte Putech Dergisi olarak biz de yenilelim istedik ve iç tasarımımızı değiştirdik. Yıl içerisinde katılacağımız sektörel organizasyonlara paralel olarak hazırlanan dosya konularımızı ve yeni bölümlerimizi beğeneceğinizi umuyorum.
Ocak ayı, poliüretan sektörü için, uzun zamandır bilinen bir kararın uygulanması anlamına da geliyor. Montreal Protokolü ve ulusal yönetmelikler nedeniyle HCFC-141b’nin poliüretan (PU) köpüklerde şişirme ajanı olarak kullanılması 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren Türkiye’de sonlandırılmış bulunuyor. Ozon Tabakanı İncelten Maddelerin Azaltılmasına İlişkin yayınlanan bu yönetmelik doğrultusunda yılın ilk sayısından itibaren firmaların HCFC-141b’ye alternatif olarak hazırladığı çözümleri sizlerle paylaşacağız.
Bunun yanısıra, artık her sayı poliüretan ve poliüre kaplamalarla ilgili teknolojik yazılara yer vereceğimiz özel bir bölüm oluşturduk. İçerikte olmasının fayda sağlayacağını düşündüğünüz konular varsa bizlerle paylaşmanızdan memnuniyet duyacağımızı belirtmek isterim.
Bilgilendirici makalelerin yanısıra, Purchem Kimya Genel Müdürü Hasan Kopmaz ve Alkomak Genel Müdürü Halim Karakuş ile gerçekleştirdiğimiz röportajları ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.
"Çevreyi Korumak” ve Enerji Verimliliği” kavramları son yıllarda sıkça karşımıza çıkıyor. Enerji kaynaklarımızın azalması ve diğer olumsuz gelişmeler nedeniyle bu konu hakkında çok dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü, tecrübeyle sabit ki, kaybettiğimiz zamanın telafisi asla olmuyor. Yalıtım ve izolasyon konularının önem kazanması, inşaat sektörünün hızla gelişmesi ve yapı kimyasalları ile ilgili geliştirilen yeni teknolojiler bilgi akışının hızlandırılması ihtiyacını doğuruyor. Şimdiden heyecanla duyurabilirim, Artkim Fuarcılık olarak, 13-16 Mart 2014 tarihinde sektörün beklediği Boya, Yapı Kimyasalları, İzolasyon ve Uygulama Ekipmanları firmalarını bir araya getirecek yeni bir fuar düzenliyoruz: PCCI Show. Detayları yıl içerisinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
Yeni yılın, tüm yenilikleri ve isteklerinizi beraberinde getirmiş olmasını dilerim. Sevgiler.