Yenilenme Zamanı...

  • Editörden
  • Ziyaret: 187
  • nihai Üreticiler, fiberglasın, cam elyaf
  • Son Güncelleme: 29-03-2017
  •  
    Share on Tumblr       


Yeni yıl ile gelen değişim rüzgarları esmeye devam ediyor. Putech & Composites dergimizin bu sayısında da yenilikler sizi bekliyor…

Baharın gelmesiyle içimiz içimize sığmıyor. Örtüsünü değiştiren doğayı örnek alarak yenilenmenin, ruhumuza da hayatımızın akışına da pozitif etkileri aşikâr. Bundan hareketle bizler de sizin için dopdolu bir içerik ve formatla yeni sayımızı hazırladık.

Bu sayımızda teknik makaleler, ürün ve firma tanıtımları ile röportajların yanı sıra sizlere daha çok bilgi aktarmak adına oluşturduğumuz iki yeni bölümümüzü de beğenilerinize sunuyoruz. Bunların biri Politan Poliüretan Genel Müdürü Sayın Ruşit Ümit ile gerçekleştirmiş olduğumuz "Nihai Üreticiler ile Söyleşiler” bölümümüz. Bu bölümde firmanın poliüretan malzeme kullanılarak üretmiş olduğu birbirinden farklı boyut ve çeşitlerde nihai malzemeler hakkındaki bilgileri bulacaksınız. Ayrıca, editörümüz B. Serhat Cengiz’in sektörde bilgi aktarımını sağlamak adına sizler için kaleme aldığı cam elyaf ve fiberglasın tarihçesi, kullanım alanları hakkındaki araştırma yazısına da "Sektörel Araştırma” adlı bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da değerli akademisyenlerimiz ve sektörden önemli isimlerin katkılarıyla oluşturduğu teknik makaleleri dikkatinize sunuyoruz. Ayrıca Baymel Poliüretan Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mehmet Bayrak ve AŞUT Fiberglass firmasının Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknik Müdürü Sayın Fatih Aşut ile firmaları, ürün grupları, hedef ve projelerinin yanı sıra sektöre dair görüşlerini ilettikleri iki keyifli röportajı da ilgiyle okuyacağınıza inanıyorum.

Sektördeki son gelişmelerle ilgili ayrıntıları bulabileceğiniz haberler bölümümüze de dergimizin son sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Keyifli okumalar diliyorum.

Cansu Tuna