Yıl Sonu Analizi

  • Editörden
  • Ziyaret: 0
  • editörden
  • Son Güncelleme: 12-08-2016
  •  
    Share on Tumblr       

2014 yılının bu son günlerinde, 2015 yılını karşılayacak olmanın heyecanı ile birlikte hedeflerimize ve hayallerimize ulaşabilmek adına planlar yapacağız ve birbirimize iyi temennilerde bulunacağız. Aslında kendimize sormamız gereken en önemli soru: "Her yıl başlamadan önce yapılan planların kaçını yerine getirebiliyoruz?” Yıl bitmeden önce, yıl sonu analizi yaptığınızda; hedeflerinizin ne kadarına ulaştığınızı, kariyerinizdeki gelişmeleri, ne kadar yol aldığınızı, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için aldığınız kararları, vakit ayıramadığınız hobilerinize ne kadar zaman ayırdığınızı, şehrin kaosunda yeterli zaman bulamayıp vakit geçiremediğiniz yakınlarınızla ve dostlarınızla zamanı ne kadar paylaştığınızı bir düşünün. Eğer ki belirlenen hedef ve beklentiler ile ilgili sıkıntılar varsa, 2015 yılı planlarınızı yaparken daha farklı yöntemler kullanmayı denemelisiniz. Zira, hedeflere ulaşmanın ve hayalleri gerçekleştirmiş olmanın verdiği mutluluk hiçbir şeye değişilemez.


Şirket hedeflerinizin üzerinde bir yıl geçirdiğinizde diğer yıla başlarken daha motive bir şekilde başlayabiliyor ve umutlarınız sizi hedef olarak daha üst noktalara taşıyabiliyor. Yeni projelere başlarken başarılı olacağınıza inancınız artıyor ve bu olumlu yaklaşım sizin başarılı çalışmalara imza atmanızı sağlıyor. Bu aşamada inanmak ve doğru adım atmak elbette ki çok önemli.


Dergimizin bu sayısında; poliüretan ve kompozit sanayisi ile ilgili yararlı teknik makaleler, ürün tanıtımları, sektörden haberler ve Ece Boya’nın röportajını okuyacaksınız. Bu sene 30. Yaşını kutlayan Ece Boya’nın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Birtan Erdoğan ile firmanın kompozit sektörüne yönelik geliştirmiş olduğu son yenilikler ve projeler hakkında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.


Bir yıl daha biterken bizler de Artkim ekibi olarak; yeni yılınızın sağlıklı, başarılı, mutlu, huzurlu ve barış dolu geçmesini temenni ediyoruz. Sağlık ve barışın olmadığı ortamlarda huzur ve mutluluktan bahsedilemez. İnsanlığın tanık olmaktan utandığı savaşların son bulup barışın hakim olduğu huzurlu yıllar geçirmemiz dileğiyle.

 

Sevgiyle kalın.

Serap TABANLI